Rozhovor s majitelem corestar.cz

core.jpg

Ahoj Marku.

Ahoj Klárko Smile

 

Představ nám trochu corestar.cz, je to obchod jen pro emaře?

No takhle bych to netvrdil, ani jsem to nikdy nechtěl. Řekl bych, že corestar je net shop hlavně pro emaře, ale najdou v něm věci i lidi, kteří mají rádi scene, metal, nebo punkrock.

Jak jsi vlastně přišel na nápad takového obchodu? Jaké byly začátky?

Začátky byly tvrdé, ale hlavně více osobní. Vzpomínám si, že v té době, když jsem začínal se emo, kapely a to vše kolem teprve zabydlovalo. Nebylo tu tolik lidí. Nápad přišel s tím, že sám jsem si chtěl koupit tričko oblíbené kapely, ale ta možnost u nás nebyla.

 

Tvrdé začátky – co s tím bylo spojeno?

Propagace. Musel jsem hledat potencionální zákazníky. Přeci jen jsem měl nějaké kamarády, kteří mně pomohli, líbili se jim mé věci a podpořili mě, ale to nestačilo. V tomto smyslu dobře sloužil jeden profil na komunitním serveru a vlastně pořád slouží. Ještě taky dodnes vzpomínám na rozdávání letáčků před koncertem Aiden v roce 2006.

 

Čímž se tak trochu dostáváme k tvé osobě, jsi prý ve scéně velmi známý, je to pravda?

Je to tak jsem provařenej. LaughingNěkteří mě nemusejí a občas to dávali najevo, byla tam cítit i závist. Jsem, ale pořád stejný, neměním jen tak své názory jedu si vesměs pořád to svoje. Za tu dobu přátelé přicházejí a odcházejí, stejně tak je to se zákazníky.

 

Snažíš se nějak kolem ema – hudby a stylu taky nějak působit?

Hodně propaguji kapely a styl na forech. Snažím se hodně přispívat. Pomáhám pořadatelům s propagací koncertů. No vlastně teď už jen jednomu, ten druhý to asi musel zabalit. Prodávám kamarádům z kapel merch na koncertech, nebo některé podporuji přímo – to byl případ Ion At An. Škoda jejich rozpadu.

 

Je toho dost, stíháš to?

Zas tak náročný to není. Dělám to pro radost a to je vedle nějakých těch peněz nebo volného vstupu na koncert to hlavní.

 

Poznáváš lidi s věcmi od corestaru? Bavíš se s nimi?

Jasně, hlavně na koncertech potěší když mají nasobě něco z netshopu, Pochválím jim to.

 

A co negativní reakce?

Ano ty jsou taky, ale je jich minimum, nicméně, vítám i je a snažím se Je pak zlepšováním věcí a služeb změnit v pozitivní.

 

Co děláš v civilu?

Studuji jednu VŠ, letos bych měl končit.

 

Koukala jsem, že na stránkách přibývá stále něco nového, na co se ještě můžeme těšit?

Tak nedávno to byly plakáty kapel, které jsou opravdu hezké, včetně výborné kvality papíru na kterých jsou. A ještě teď v srpnu to budou batohy.

 

V jednom příspěvku si někdo stěžoval, že posíláš k věcem letáky na staré akce. Nové nejsou nebo nebudou, jak je to?

Posílám i nové když jsou, ale je pravda, že více je těch starých. Zasílám je, protože někdo si třeba rád nalepí na stěnu letáček z akce kde byl nebo nebyl, bude mít vzpomínku na tu akci.

 

Chodíš na koncerty, takže posloucháš emo?

Já poslouchám hlavně to, čemu se říká post-hardcore a v tom je mnohdy ema hodně.

 

Jaké kapely třeba?

A skylit drive, Bless the fall, Silverstein, The Used. Z ema třeba Further seems forever nebo Thursday. Mám rád i punkrock jako třeba Rise Against. Z Československé scény teď hlavně From our hands a Evelynne.

 

Chtěl bys na závěr něco vzkázat?

Nenechte si od nikoho rozkazovat co máte nosit, jak máte vypadat nebo co poslouchat.

Díky za podporu!

5 komentářů u „Rozhovor s majitelem corestar.cz

  1. [quote name=“Klery.Black.Widow“][quote name=“Kaoinke/483″]POMOC! Jedna holka ze školy mi teť píše o tom, že ji to nebaví a že by se zabila. Já jí chci pomoct, ale nejde jí to vymluvit. Poraďte mi, co s ní mám dělat??? :eek:[/quote]
    už jsem vážně vážně vážně moc unavená tímhle tím…a jestli chceš tý holce vážně pomoc řekni to jejím rodičům ať jí pošlou k psychologovi….ten jí pomůže….konec…[/quote]
    Tak dík.

  2. [quote name=“Kaoinke/483″]POMOC! Jedna holka ze školy mi teť píše o tom, že ji to nebaví a že by se zabila. Já jí chci pomoct, ale nejde jí to vymluvit. Poraďte mi, co s ní mám dělat??? :eek:[/quote]
    už jsem vážně vážně vážně moc unavená tímhle tím…a jestli chceš tý holce vážně pomoc řekni to jejím rodičům ať jí pošlou k psychologovi….ten jí pomůže….konec…

  3. POMOC! Jedna holka ze školy mi teť píše o tom, že ji to nebaví a že by se zabila. Já jí chci pomoct, ale nejde jí to vymluvit. Poraďte mi, co s ní mám dělat??? 😮

  4. ahoj neví někdo o nějakym skvělym e-shopu kde seženu nějaký úzký kalhoty ? kde je velkej výběr a fakt bych si vybral ? jestli někdo ví tak moc díky za radu a pište do zpráv 😛 :*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *