Narozeniny ipunk.cz přesunuty

narozeniny-ipunk-presunuty.jpg

Měli jsme od středečního rána připravenu tiskovou zprávu k akci a chystali se ji po obědě oficiálně zveřejnit, kolem jedenácté hodiny dopoledne jsme se ale jako jedni z prvních dozvěděli, že pražskému již téměř legendárnímu klubu Rock Café, bylo právě doručeno rozhodnutí Městské části Prahy 1 o nutnosti okamžitého zrušení veškerých živých hudebních produkcí z blíže nespecifikovaných důvodů, avšak patrně související s údajným rušením nočního klidu.

V Rock Café, které v různých modifikacích fungovalo v Praze již neuvěřitelných 18 let, vystupovala ve vzdálené či nedávné minulosti celá řada interpretů reprezentujících hudební styly, které sledujeme – hráli zde například The Bouncing Souls, Donots, Less Than Jake, Avail, Strung Out, A Wilhelm Scream, Texas Is The Reason, From Autumn To Ashes, Sick Of It All, The Lawrence Arms, Sense Field, Plain White Ts, Propagandhi, Stretch Arm Strong, Vanilla Sky, Leatherface, Youth Of Today, Hanson Brothers, Flogging Molly, RX Bandits, Gorilla Biscuits, Path Of No Return či naposledy Kris Roe z The Ataris. V Rock Café rovněž před dvěma lety proběhla party k našim druhým narozeninám i náš vánoční večírek na konci roku 2007.

Po počátečním šoku jsme se poté rozhodli pokusit se zajistit náhradní prostory pro konání akce, což však nebylo vůbec jednoduché. Po celodenním snažení a desítkách telefonátů nám nakonec bylo jasné, že páteční program není kam umístit. Naštěstí se nám podařilo díky vstřícnosti žižkovského klubu Matrix zajistit, že sobotní program bude přesunut právě do jeho prostor.

Tradičně využíváme příležitosti našich narozenin k tomu, aby se sešly na jednom pódiu zavedené, i teprve růžky vystrkující české a slovenské skupiny, které žánrově spadají do oblasti, kterou monitorujeme a mají potenciál na to, aby zaujali posluchače. S radostí musíme konstatovat, že počet dobrých kapel v našich končinách se nesnižuje, ba naopak. Proto jsme chtěli trošku zaexperimentovat, a poprvé koncipovat letošní oslavu jako dvoudenní. To se nám v souvislosti s přesunem samozřejmě nepodaří zrealizovat, v Matrixu ale uvidíte pět kapel, tedy více jak polovinu z původně plánovaných osmi.

Celou akci otevřou Five Mahoney Dreams z kladenského předměstí. Kapelu založili bývalí členové souboru The Bublinks poté, co se před dvěma lety museli obtížně vyrovnat s bolestivou ztrátou bubeníka a vynikajícího člověka Aleše Rotbarta. Po nich obsadí pódium pražská formace Black Reporter, která nabídne porci nabroušených hard-coreových vypalovaček ve stylu Gallows, Cancer Bats, Carpathian či This Is Hell. Moravu reprezentují další dva soubory: We on the Moon je nový název brněnské kapely, donedávna známé jako Breakpoint. Očekávejte porci současného pop-punku á la Fall Out Boy, You Me At Six, The All-American Rejects apod., a to na kvalitativní úrovni v ČR ne příliš často vídané. Stylově trochu jinde jsou následující My Funeral – po několika letech tvrdé práce sklízí tito skromní Moravané ovoce ve formě skvěle propracované a intenzivní muziky, která snese označení temný post-hardcore či screamo. Celé narozeninové veselí pak zakončí bratislavská stálice Plus Mínus, kterou není potřeba nijak zvlášť představovat – je to jedna ze stěžejních skupin, která na našem portálu dostává hodně prostoru.

Doufáme, že Vás záležitosti kolem Rock Café neodradily,a že všechny kapely přijdete do Matrixu podpořit.

A nakonec zpráva pro všechny, kdo se těšili na vystoupení From Our Hands, River Jordan a Evelynne: spolupořádající agentura Conspiracy slíbila těmto kapelám zajistit náhradní koncert a pokusí se, aby proběhl v nejbližším možném termínu, pokud možno do konce května. Přesný termín a místo konání by ráda oznámila v průběhu příštího týdne.

Těšíme se s Vámi na viděnou v sobotu a doufáme, že si atmosféru našich narozenin společně s vystupujícími kapelami užijete v pohodě a bez stresu, kterým jsme si byli nuceni projít v uplynulých dvou dnech.

Sobota 18. dubna, Matrix, Koněvova 13, Praha 3 – Žižkov, začátek v 19:00, konec ve 23:15.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *