Recenze: Kenai – At Mercy’s Hand

kenai-sm.jpg

Toto EP 6 skladbové bylo vdáno v roce 2008 pod záštitou německého labelu Redfield Records. Album jako celek vypadá velmi propracované, je vidět, že si na něm dali kluci z Kenai záležet. Z alba je cítit obrovský potenciál, obrovitánská energie, jasnost, důraz, který vás dostane do stavu, kdy o tom, co posloucháte, musíte přemýšlet. Jednoznačně tahle deska není produktem „fastfoodu“, téhle desce je třeba přijít na chuť, musíte si na obsahu desky najít to své, s čím se ztotožňujete, co vás baví a nepustí. Poté neskutečně dobře zazpívané řevy jsou prokládány nádherně čistým hlasem, což vyvolává jakousi plasticitu vašich dojmů a pocitů z alba.

Album si poslechnete jedním dechem, dojedou poslední tóny outra a máte pocit, že si desku chcete pustit znovu a znovu. Zvuk je zcela originální, který se nepodobá snad jinému zvuku, který má jakákoliv podobná americká kapela. Kdybych měl říct, jakému intepretovi se podobají, tak ani vpodstatě nevím, protože forma, výraz osobitost Kenai je famózní. Slyším v tom dobrý mix toho všeho, co členové kapely poslouchají. Lze v tom můžete slyšet kapely počínaje Story Of The Year přes A Day To Remember, Fei Comodo konče například kapelou Senses Fail. Opravdu velmi působivá deska, která osloví každého milovníka tohoto žánru a jen tak vás nepustí.

Když zapnete „play“ na vašem přehrávači, rozezní se až tajemně naladěné intro, které je instrumentálně dotahnuté do konce, v tu chvíli nevíte, co máte od následujícího songu čekat. To by to ale nebyli Kenai, aby vás nepřekvapili takovým songem, jako je „Ambulance Whispers„, který rozjede tu podstatnou část atmosféry celé desky. Jednoznačně hardcoreová songa. Pomalu rezeznívající se kytary v oktávách, přidávající se bicí a pak boom, zpěvák rozjede svůj decentně zastřený hlas, který pak přejde v čistý zpěv. Následující songa „Our Account“ zní více rockově, kde by se dalo výstižně napsat, že je to taková songa ala Story Of The Year, během celé stopáže songa začíná přibírat na tvrdosti. Songy „The Six Hunderd“ a „This Is Murder“ jsou takovým krásným dovršením toho, co Kenai nahráli. Především v těchto skladbách je slyšet, kde Kenai mají své hudební vzory. Na závěr nutno říci, že Kenai mají před sebou velkou budoucnost, EPčko „At Mercy’s Hand“ je tomu důkazem. Kapele přeju mnoho úspěchů, odehraných koncertů a spokojených fans.

Seznam skladeb – Tracklist

  1. 1967 (intro) – 1:14
  2. Ambulance Whispers – 4:05
  3. Our Account – 4:14
  4. The Six Hundred – 4:27
  5. This Is Murder – 3:36
  6. Tremors (outro) – 1:13

Kenai MySpace

3 komentáře u „Recenze: Kenai – At Mercy’s Hand

  1. Děkuju za pochvalu. =) Tak to se máš, já jsem se na ADTR do Lipska chystal, ale nějak to nevyšlo, doteďka mě to mrzí. Kenai jsou super.

  2. super recenze! měl jsem tu čest je vidět v Lipsku jako předkapelu A day to remember a by to fakt super výkon :cheer:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *