Silverstein – A Shipwreck In The Sand – Recenze

ashipwreckinthesand.jpg

Celé album je koncepční a je rozděleno na čtyři části nebo jakási pokračování.

Ta první nese název It Burns Within Us All a obsahuje tyto vály: A Great Fire, Vices a Broken Stars. Úvodní song A Great Fire, který vás počáteční chvilkou v podobě kláves vnese do děje, aby pak následně spustily bicí a hrubý vokál pojednávající o blížícím se konci. Vices jsou v podobném rytmu, u této písně sekunduje zpěvákovi Silverstein host v podobě Liama Cormiera zpěváka Cancer Bats. Poslední z první čtvrtiny jsou Broken Stars. Zlomené hvězdy byly na myspace jako první, ale v této koncepci mi nějak nesedí. Celou dobu melodický vokál, který přejde v závěrečné fázi na hardcorový, kterého by mohlo být více.

SilversteinDruhá část vraku má pojmenování Liers, Cheaters And Thieves (Lháři, Podvodníci, Zloději). American Dream je především o tom, že si často nalháváme, že vše bude tak jak má a nakonec se stejně naše sny rozplynou… Následuje prolog v podobě Their Lips Sink Their Ships, který na mě působí uklidňujícím dojmem a nabráním sil na další více jak polovinu alba. Dalším počinem je píseň I Knew I Couldn’t Trust You s příjemnými kytarovými rify, která ovšem nijak nevyčnívá. Vyčnívá však Born Dead, která patří mezi ty tvrdší na desce, hlavně díky vokálům exfrotmana Comeback Kid Scotta Wadea a nejen dvojhlasům na kterých se podílí.

A jsme u třetí části – Fight Fire With Fire. Ta obsahuje skladbu, která mě zaujala nejvíc a díky které má název celá placka, tedy A Shipwreck In The Sand. Příběh o zničené planetě, bratrství, lodi na záchranu, kapitánovi a posádce, chamtivosti, vzpouře, bouři a konci. Skladba k zamyšlení… I Am The Arsonist, začíná pěkně zostra a nabroušené kytary s hrubým zpěvem basáka Billa Hamiltona vydrží až do konce, to je to, co udává popis Arsonisty. Žháře střídá You´re All I Have. O lidkých chybách, vině a samotě s pěkným refrénem, který vás nutí zpívat si se Shanem.

Úvodem čtvrté části nazvané Death And Taxes nás provede We Are Not The World. Opět s výraznějším refrénem. A Hero Loses Everyday s melodickými kytarovými rify jehož část mi připomněla hitovku Call It Carma. Celá čtvrtá část se nese v duchu měkčích písní. Obsahuje ještě The Tide Rises Every Ship, což je krátká předzvěst v podobě „lehkého vánku“ před poslední skladbou The End. Konec je částečně akustická skladba, která na takovém to albu nesmí chybět. Zde jako host vystupuje zpěvačka Lights. The End se stopáží přes sedm minut je klasický příběh o tragické lásce dvou lidí. Závěr písně obsahuje část sloky z A Shipwreck In The Sand o prohraných bitvách, bezdůvodnosti a falešnosti…

Co mi na této desce chybí, tak je absence alespoň jednoho songu s výraznou kytarovou vyhrávkou jako tomu bylo u Smile In Your Sleep nebo u If You Could See Into My Soul z předchozích alb. Myslím si, že album je velmi dobře zpracované po zvukové stránce. Řekl bych, že tímto počinem se i trochu u některých skladeb Silverstein přiblížili svému debutu When The Broken Is Easily Fixed.

V mnoha internetových diskuzích se objevily hlasy o desce roku. Ač jsem velký fanda kapely z Burligtonu, tak toto bych si tvrdit neodvážil. Když bych to měl sečíst a podtrhnout, tak musím konstatovat, že je to více než nadprůměrné album, které je lepší než to předchozí, ale Discovering The Waterfront se prostě vyrovnat nemůže.

Přehled písní alba: A Shipwreck In The Sand

Chapter One: It Burns Within Us All
1. A Great Fire
2. Vices
3. Broken Stars

Chapter Two: Liars, Cheaters And Thieves
4. American Dream
5. Their Lips Sink Ships
6. I Knew I Couldn’t Trust You
7. Born Dead

Chapter Three: Fight Fire With Fire
8. A Shipwreck In The Sand
9. I Am The Arsonist
10. You’re All I Have

Chapter Four: Death And Taxes
11. We Are Not The World
12. A Hero Loses Everyday
13. The Tide Raises Every Ship
14. The End

 

Článek vznikl ve spolupráci s obchodem corestar.cz

 

4 komentáře u „Silverstein – A Shipwreck In The Sand – Recenze

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *