Anema – rozhovor

anema-2.jpg

Mohl bys nám nějak stručně představit vaší kapelu?

No, jsme fakt slušný kluci, nekouříme, nepijeme a po koncertě chodíme hned domu.J Ve stálé sestavě vystupujeme od léta minulého roku ve složení Mike (lead vocal), Bobo (lead guitar), Pěna (bass), Kuba (drums) a Phoenix (back guitar). Občas nám hostuje Niki (power vocal). Stylizujeme se do Emo-hardcore muziky, nicméně přidáváme i prvky punku, jazzu, blues, rock’n‘rollu. Nechceme se řadit do nějaké škatulky, podle nás tohle škatulkováni je fenoménem čechů.

anema-1.jpgA jak jste se dali dohromady?

Po odchodu z kapely Sixteen shades of Grey jsem založil kapelu Ceguera ve složeni Phoenix, Niki, Kuba a Pěna, ale po par měsících zkoušení jsme se rozhodli hraní ukončit (po každym koncertě jsme rozmlátili nástroje a časem nám už došli prachy na nový). Pak jsem začal hrát s pop-punk kapelou The Points, ze které jsem přetáhl zpěváka Mikea do vlastního projektu Anemy (Phoenix, Bobo), ke kterému jsem postupně nabral i původní členy Ceguery.

Proč se jmenujete anema?

aby se měli blbý na co ptát..(smích) ….když jsem s Bobem zakládal Anemu tak jsme byli hodně ovlivněný kapelou Tool, která má jednu ze zásadních skladeb jménem Aenema.

Kde hrajete? Jen v Praze nebo i jinde?

Většinou v Praze, ale občas zajedeme i někam mimo.

V zásadě vystupujeme s friend-kapelama, takže to záleži na nich. Vlastní koncerty zatím nepořádáme. Zatím jsme hráli ve většině pražských klubů (Rock Café, Matrix) takže klubová scéna.

Kde se vám líbilo nejvíc?

Nejvíc se nám asi líbilo v Kainu, malé prostory, ale o to lepší kontakt s publikem, který je pro nás hodně důležitý. Občas se stane, že místo na pódiu paříme s lidma v kotli

Co nějaké zážitky?

Tak třeba v Rock café si Mike vzal na pódium láhev s vodou a během koncertu se s ni polejval, jenže si pod sebou udělal hroznou louži a pak když se rozběhl tak hodil fakt pěkný záda🙂 a jindy zase, myslím v Nymburku, jsme hráli v takový sokolovně co má velký závěsy po stranách, no a on se chtěl odrazit o stěnu, jenže za tím závěsem nebyla stěna ale nějakej kumbál a on tam zahučel 🙂 taky jsme jednou hráli v nějaký hospodě za Prahou a Bobo hrozně pařil a fakt ho to bavilo…no a v půlce koncertu zjistil že nemá zapojenou kytaru🙂 byl tam tehdy hoznej bordel, tak si toho nikdo nevšiml.

anema-3.jpgKdy bude další konzík?

Něco je naplánováno na příští měsíc, ale osobně nevim, taky jsme měli nějake pozvánky na vystoupeni na demostraci proti státním maturitám… (ani nevim jestli to už proběhlo a navíc, paradoxně, jsme pro:-)
Na podzim bychom rádi jeli menší klubové turné a příští měsíc budeme dělat v Praze support bulharské pop-punk kapele Ollie.

Jinak koncem měsíce se chystáme na soustředění včetně nahrání desky.

Co děláte když nehrajete?

Spíme(smích)

já, adam a niki regulerně makáme a studujeme, bobo studuje a hraje world of warcraft, kuba zvučí na akcích a pěna se věnuje slečně a vymýšlí na čem by mohl zbohatnout… ještě bzch dodal, Bobo je v současné době nezadaný a přijímá nabídky k sňatku….

Máte web nebo kde vás můžou fanoušci zkontaktovat?

Web momentálně nemáme dokud nebudeme mít nahranou desku a všechno připravený. Zatím nehrotíme ani myspace. Zkontaktovat nás můžou na Bandzone nebo na mailu anemamusic@gmail.com. Kdyby si s náma chtěl někdo zahrát tak kdykoliv a kdekoliv.

2 komentáře u „Anema – rozhovor

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *