G jako good charlotte

hudba-Good_Charlotte.jpg

Začátky neměli lehké protože byli chudí a sotva měli na vybavení. Psali do různých hudebních nakladatelství a doufali že jim z některého odpoví. Zároveň v té době začali pořádat malé konzerty. Průlom přišel po natočení druhého dema a hlavně po soutěži talentů kde vyhráli s písní „Can´t Go On.“ V květnu 2005 podepsali smlouvu s Epid Records a zanedlouho se stali známými po celém světě.

Členové Good charlotte

Joel Madden – zpěv, kytarista

Narodil se 11.3.1979  ve Walfordu (Maryland) o pět minut později než jeho bratr Benji. Jak Joela tak Benjiho ovlivnil odchod otce. Dá se říc, že dnes hrají právě kvůli němu. Po té co je otec opustil začal mu psát písně. Joel je introvert a díky jeho černému humoru má přezdívku „sickboy “ (magor).  Joel má s moderátorkou Nicol Richie roční dceru Harlow Winter Kate Madden a plánují jí adoptovat sourozence.

Benji Madden – kytarista, vokalista

hudba-Good_Charlotte-2.jpg Sice jsou s Joelem dvojčata, ale povahově naprosto rozdílní. Benji rád porušuje zákony a také proto se mu říká „Kid Vicious“ (zlobivé dítě). Benji převážně pro kapelu vymyšlí hudbu a Joel skládá texty. Nejvíce Benjiho ovlivnili kapely Minor threat, MxPx, Green day, Rancid, Sex pistols, The Clash podobně jako Joela.Je vegetarián a má boxera, kterého zná téměř každý fanoušek. Poslední dobou se psalo především o Benjiho vztahu s Paris Hilton.

Billy Martin – kytarista, klávesy, vokalista

Narodil se v Marylandu 15.6.1981. Hraje od malička. Před Good Charlotte hrál s několika kapelami, ale až v Good Charlotte se opravdu uchytil.  Mnozí kritici ho považují za jediný skutečný talent v kapele. Billy je vegetarián hlavně kvůli své lásce ke zvířatům. Chová kočky a psy.

Paul Thomas – baskytarista

hudba-Good_Charlotte-3.jpgPaul Anthony Thomas se narodil 5.10.1980 ve Walfordu.V kapele hraje už od jejího založení.Co se týká hudby velmi rád poslouchá sountracky. Tvrdí, že ve „stáří“ bude producentem. Přezdívku má „St.Paul“(svatý Pavel) snad kvůli jeho povaze. Paul je romantik a je zadaný. Mimo jiné rád čte shakespeara a hraje videohry.

Dean Butterworth – bubeník

Narodil se 27.9.1976 ve Velké Británii. Do ameriky se přestěhoval s rodiči, když mu bylo 10 let. Na bicí hraje od 13let. Před Good Charlotte působil v kapele Morissey. V Good Charlotte působí od roku 2005 kdy nahradil bubeníka Chrise Wilsona

Alba

demo 1 -1997

demo 2 -1998

Good Charlotte  – září 2000

The young and the hopeless – 2002

Bootlegs – 2004  konzertní album

Tha chronicle of life and death – podzim 2004

Good Morning Revival – jaro 2007

Greatest Remixed – 2008 kde spolupracují napríklad s Metro station, Fall out boy, nebo Joe Hahnem z Linkin park

Tour

Warped tour – 2001, 2005 spolu s AFI, Sum 41, Anti-flag

Web- http://www.goodcharlotte.com/ – oficiální web v AJ

http://www.myspace.com/goodcharlotte – profil myspace

Názor

Těžko říct kdo přišel s tím že poppunkový GCH jsou emo, pravda pár emařů si je poslechne ale pořád je to poppunk :).Good Charlotte mě zklamali posledními dvěma alby. Přijde mi že z pohodového pop-punku se začíná stávat přeumělkovaný pop. Bohužel to není problém jen u Good Charlotte, ale u většiny známých pop-punkových kapel (Simple plan, Blink 182, Sum 41….). I přez to, že se mi album Good Morning Revival nelíbilo, jejich konzert v loni jsem navštívila a show dokázali udělat téměř bezkonkurenční 🙂 Rozhodně pokud máte chuť poslechnout si dobrý pop-punk a chvílemi si i zasmutnit doporučuji spíš ty starší alba 🙂

10 komentářů u „G jako good charlotte

  1. tak tihle týpci, to byla pro mě moje první emo kapela, jsem ani nevěděla, že jsou tak trochu emo. Poslouchala jsem je a ani nevěděla co to je zač. Strašně jsme s mojí kámoškou ulítávali na písničce I just vanna live (nebo jak se to píše xD) Přesně doporučuji starší alba, pač v těch nových mě moc písničky nezaujaly, ale Dance floor anthem 🙂 hezká 😆

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *