H jako Hopesfall

Hopesfall_3.jpg

Hopesfall_1.jpgAlbum bylo hodnoceno velmi pozitivně. Po vydání alba „The Satellite Years“ a odchodu vokalisty a kytaristy Ryana Parrishe kapela mění částečně hudební styl a přestává se prohlašovat za křesťanskou. Další album (A Types) je inspirované alternativním rockem. Na albu pracovali Jay Forrest (zpěv), zakládající člen a kytarista Joshua Brigham, Mike Tyson (basskytara), Dustin Nadler (kytara) a Adam Baker (bicí). Poslední deska (Magnetic North) byla označená za nejlepší a je považována za perfektní rovnováhu mezi rockovou A types a atmosférickou The Satellite years
Na poslední desce se také umělecky podílel známý Chandler Owen. Na posledním albu byla herní sestava téměř stejná co u A types mimo bubeníka Adama, kterého nahradil Jason Trabue. V roce 2007 měli Hopesfall zřejmě mezi sebou problémy, protože na jejich profilu na myspace bylo oznámení, že kapelu opustili stávající členové a zůstal jen Jay Forrest (zpěv). Přes veškerou Jayovu snahu, kdy dohrál turné s novou sestavou, se kapela rozpadla. Proběhlo sice pár pokusů o záchranu kapely (její přejmenování,opět nová sestava) , ale bohužel 2. ledna 2008 byl oznámen oficiální rozpad.

Diskografie

The Frailty of words – listopad 1999

No wings to speak of – EP srpen 2001

The Satellite Years – 2002 říjen

A Types – Listopad 2004

Magnetic North – 2007

tour – warped tour 2005

web – http://www.myspace.com/hopesfall – profil na myspace v AJ

Názor

Dle mého názoru příčinou neúspěchu a následovaného rozpadu kapely Hopesfall bylo neustálé měnění členů. Každý nováček sebou přinesl svůj osobitý styl a fanoušci neměli čas si zvyknout. Rozdíly mezi poslednímy třemi alby jsou celkem dost slyšitelné ale na druhou stranu si v jejich hudbě může každý najít to svoje. Rozhodně je škoda že kapela dále nepokračuje.

Video ukázka

6 komentářů u „H jako Hopesfall

  1. Neznám.. a s abecedou emo hudby tak nějak nesouhlasím.. každej poslouchá, to co se mu líbí a ,,emo prvky“ jsou tak ňák v každém stylu metalu, či rocku a potom screamo, emocoru a dalších těchto skupin, kam se různé kapely řadí. Ale, když se na to podívám z jiného úhlu.. není na škodu, něco takového vymyslet..:) tuhle abecedu 🙂 znám pár lidí, kteří jakožto ,,velcí emáci“ studovali na webu všechny ty ,,emo kapely“ a snažili si zapamatovat jejich přesná jména a potom se jim to pletlo dohromady.. 😀 poslouchali tu hudbu a přitom se jim ani nelíbila..

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *