Indie Emo

Indie Emo

Trocha historie Indie (číst indý):

Vznik ze slova independent – nezávislý.
Způsob tvorby hudby je tzv. urob si sám (DIY – Do it yourself), kapely nahrávají v malých, nízkonákladových vydavatelství. A kolikrát i doma na nadomácím rekordéru.
Indie je experimentování se zvuky, emocemi a texty.
Indie Emo Academy is ThePoslech této hudby záleží hodně na vkusu. Kořeny má v alternativním rocku 80. let. Vznik proti popularizaci alternativního rocku. Hudba je postavena tak aby se nedala zpopularizovat, je podivínská, surová, drsná, přecitlivělá, s intimními texty a neotesanými melodiemi.
Hudba se nevytváří kvůli zisku. Nahrávky jsou schválně nekvalitní, říká se jim Lo-fi.

Mezi dnešní scénu indie a indie emo se řadí v zahraničí např. The Academy Is…, Asteria, The Sounds, The Maine, Embrace, Arctic Monkeys a další… a u nás v ČR např. Landmine Spring, Glasswall, Roe Deer, Miou Miou a další.

Styl:
Jde o střeštěnost. Zde se mixujou všechny barvy a všechny styly dohromady. Jsou vidět ještě poslední zbytky punku. A co se například nosí? Conversky, retro pruhy, hodně barevné oblečení, různé doplňky, velké obrázky a nápisy na triku, připínáky a znak ema triko a kolhoty jsou uplé.

Ukázka tohoto stylu od THE ACADEMY IS… – The Phrase That Pays

5 komentářů u „Indie Emo

  1. Sraz emo x) – Přijďte
    Sraz emo 25.8.2008 v Hradci králové u terminálu.My si wás tam najdem!Wíme že je tho daleko,ale už se na wás těšíme.Chceme ukončit prázdniny stylowě! :silly: Terminál je ta nowá budiwa u hlawního nádraží(vlakovýho) všichni jste zwáni!Sraz je od 15:00 hodin!Už se na wás těšíme!Pajdushka a Sarineczka x)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *