Thursday, 25.8. Berlín – SO36

thursber1

Loučím se s Danem a po krátkém domácím obědě se vydávám vstříc labyrintu zvanému U-bahn. Za 25 minut jsem ve čtvrti Kreuzberg. Kousek od metra je vyhlášený punkový shop Core-tex, kde mám rezervovaný lístek. Všude kolem shopu a v celé čtvrti jsou převážně punkáči, hardcoráci a turci. Za 19 Eur si kupuji lístek na večerní koncert. Vidím plakát Thursday ke koncertu a ptám se, zda-li je možné ho koupit. Pokérovaná HC girl mi plakát ráda podává a jsem jím obdarován. V přehrabávání se mezi CD v Core-texu nacházím i alba českých kapel Anyway a Landmine Spring. Vyrážím obhlídnout klub, který je pouze sto metrů od shopu. Před klubem již čekají zvukaři a bedňáci, ale tour bus zatím nikde. Line up už však visí u dveří. Bohužel k mému zjištění začnou Thursday hrát až od 23:00 hodin. Znamená to, že nestihnu půlnoční autobus do Prahy, který už mám zaplacený a přebookovat jízdenka nejde. Říkám si, že to nějak dopadne a dál to příliš neřeším. Po chvíli odpočinku v parku za přítomnosti obřích holubů (nebo co to bylo), jdu na prohlídku města. Procházím okolo Braniborské brány, Reichstagu a dalších staveb či památek. Jen zbytky Berlínské zdi nevidím, pouze kříže na břehu řeky a na nich jména lidí, kteří chtěli přeplavat hranice… Před devátou vstupuji do klubu. Úzká chodba vede do sálu. Tuto chodbu lemují plakáty ze starých akcí. Co interpret to pojem. Sál je velmi dlouhý. Vzadu po levé straně je malý bar. Klub je tak pro pět set lidí.

thursber2V devět začíná hrát první předkapela. Hrubý ženský vokál zpěvačky se mi příliš nelíbí, a tak se jdu radši kouknout na merch. Thursday mají dva druhy pánských triček a jeden dámských, vše po 20 eurech. Mikina stojí pouze 25 Eur, ale moc pěkná není. Druhá předkapela- Telegraphs už mě baví více, hlavně její rychlejší skladby. Zpěvák předvádí i dobrou show. Zbývá pár minut do začátku vystoupení headlinera a klub je plný pouze z půlky, což jsem nečekal a taková kapela v takovém klubu by si jistě zasloužila více. Sedm minut před jedenáctou nastupují na podium Thursday. Začínají starým songem Understanding In A Car Crash. Dalším je úvodní píseň z alba „A City By The Light Divided“- The Other Side Of The Crash / Over And Out (Of Control). Následuje Resuscitation Of A Dead Man z nového alba. Zvuk je vynikající. Co mě však nejvíce dostalo je Geoffův zpěv, ten je opravdu výborný, přesně takový jako z alb. K tomu všemu je kapela výborně sehraná. Navrch k tomu výborná show. Friends In The Armed Forces jsou čtyřkou v pořadí. Mezi skladbami mluví zpěvák o přátelství, víře v sama sebe a také o horku v klubu. Střídají songy skoro ze všech alb. Zaznívají: Beyond The Visible Spectrum, Signals Over The Air, Division St., Cross Out the Eyes, Jet Black New Year, Subway Funeral. U Cross Out The Eyes nechybí výkřik do ticha bez mikrofonu, ten je opět skvělý, stejně jako na desce. Po Pohřbu v podzemce kapela na chvíli odchází. Prvním přídavkem je jedna z největších hitovek, skladba War All The Time ze stejnojmenného alba. U ní už je přecijen trochu slyšet, že zpěvákův hlas má dost. Thursday se loučí, hází do publika mnoho pet lahví s vodou, paličky a trsátka. Publikum, které ve většině tvoří starší holky a kluci nad dvacet se však nevzdává a hlasitě chce ještě jeden přídavek. Dočkáváme se. Je jím pro mě nejlepší song vůbec od nich z nejoblíbenějšího alba „Full Collapse“, song Autobiography Of A Nation. Skvělé zakončení setu. Času mám dost a čekám na kapelu. V průběhu čekání dostávám bílé tričko Telegraphs a děkuji předkapele za set. Venku před klubem ještě jedna společná fotka s Thursday a hurá na jídlo do fast foodu vedle klubu. Vegeburger je vlastně smažený sýr, ale hlavně, že zasycuje. Po pár blocích chůze se ubytovávám v hostelu blízko Ostbanhof. Další den tak tak stíhám bus do Prahy, kde byly poslední tři volná místa na rezervaci.

Jen málokterá kapela zní naživo tak autenticky a dobře jako Thursday. I po tomto vystoupení patří těchto šest nenápadných mladíků ze Severního Brunswicku z New Jersey mezi jedny z nejlepších kapel naživo, které jsem viděl.

Set list:

01. Understanding In A Car Crash

02. The Other Side Of The Crash/Over And Out (Of Control)

03. Resuscitation Of A Dead Man

04. Friends In The Armed Forces

05. Beyond The Visible Spectrum

06. Signals Over The Air

07. Division St.

08. Cross Out The Eyes

09. Jet Black New Year

10. Subway Funeral

11. War All The Time

12. Autobiography Of A Nation

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *